1. ročník festivalu Komorní Zákupy

Po deseti letech festivalů komorní hudby na hradě Houska, přinesl letošní rok pod názvem Komorní Zákupy, nový projekt ZUŠ Václava Snítila v Mimoni vzniklý ve spolupráci se státním zámkem Zákupy

Po deseti letech festivalů komorní hudby na hradě Houska, přinesl letošní rok pod názvem Komorní Zákupy, nový projekt ZUŠ Václava Snítila v Mimoni vzniklý ve spolupráci se státním zámkem Zákupy. Jak už název napovídá, komorní vystoupení se odehrálo na státním zámku Zákupy a festival je určen všem instrumentálním, pěveckým, tanečním i divadelním souborům s maximálním počtem dvaceti členů.
„Jsem rád, že jste si k nám přijeli zahrát“ řekl kastelán zámku v Zákupech Mgr. Petr Weiss v úvodním slově, o které se před odpoledním programem podělil s Bc. Petrem Slavíkem, ředitelem ZUŠ Václava Snítila v Mimoni. „Zákupy byly prosáklé hudbou a jsem moc rád, že k tomu nyní přispějete také“, pronesl na závěr své úvodní řeči kastelán slova, slibující do budoucnosti dobrou spolupráci s naší mimoňskou Základní uměleckou školou.
Festivalu komorní hudby, se ve čtvrtek 2. června zúčastnily soubory z blízkého i vzdáleného okolí, namátkou např. z České Lípy, Doks, Nového Boru a z dalších míst. Rozjezd nového projektu dopadl dobře, další ročníky ukáží, zdali organizátoři dokáží přetavit svou práci do dalších dobrých výsledků.

Knezaplacení v Božím hrobě

Knezaplacení v Božím hrobě

Nejen písně vlastní, ale i převzaté, zazněly v podání čtyř muzikantů
Vícemístná kola se opět sjela do Velkého Grunova

Vícemístná kola se opět sjela do Velkého Grunova

Již po šestatřicáté se sjeli nadšenci vícemístných kol. Start se již několik let pořádá
Jak se nám dnes jeví svět

Jak se nám dnes jeví svět

Divadelní spolek Havlíček ze Zákup čas od času zavítá na mimoňská prkna, která znamenají svět a vždy