1. ročník festivalu Komorní Zákupy

Po deseti letech festivalů komorní hudby na hradě Houska, přinesl letošní rok pod názvem Komorní Zákupy, nový projekt ZUŠ Václava Snítila v Mimoni vzniklý ve spolupráci se státním zámkem Zákupy

Po deseti letech festivalů komorní hudby na hradě Houska, přinesl letošní rok pod názvem Komorní Zákupy, nový projekt ZUŠ Václava Snítila v Mimoni vzniklý ve spolupráci se státním zámkem Zákupy. Jak už název napovídá, komorní vystoupení se odehrálo na státním zámku Zákupy a festival je určen všem instrumentálním, pěveckým, tanečním i divadelním souborům s maximálním počtem dvaceti členů.
„Jsem rád, že jste si k nám přijeli zahrát“ řekl kastelán zámku v Zákupech Mgr. Petr Weiss v úvodním slově, o které se před odpoledním programem podělil s Bc. Petrem Slavíkem, ředitelem ZUŠ Václava Snítila v Mimoni. „Zákupy byly prosáklé hudbou a jsem moc rád, že k tomu nyní přispějete také“, pronesl na závěr své úvodní řeči kastelán slova, slibující do budoucnosti dobrou spolupráci s naší mimoňskou Základní uměleckou školou.
Festivalu komorní hudby, se ve čtvrtek 2. června zúčastnily soubory z blízkého i vzdáleného okolí, namátkou např. z České Lípy, Doks, Nového Boru a z dalších míst. Rozjezd nového projektu dopadl dobře, další ročníky ukáží, zdali organizátoři dokáží přetavit svou práci do dalších dobrých výsledků.

UZAVÍRKA - ŽELEZNIČNÍ PŘEJEZD v MIMONI

Úplná uzavírka komunikace II/268, ulice Pražská v Mimoni  v místě železničního přejezdu trati Mimoň - Mimoň staré nádraží, km 2.495.

Muzeum v Mimoni - ROK PROVOZU

Muzeum v Mimoni - ROK PROVOZU

Městské muzeum v Mimoni zahájilo svou činnost 7. srpna 2010. Muzeum bylo vytvořeno v rámci česko-polského projektu „Rozvoj cestovního ruchu v pohraničí. Turistické využití Zlotoryje a Mimoně.“