Běžci a běžkyně včetně doprovodů, pojeďte s námi v květnu na víkend do polské Zlotoryje!

Loni se nám podařilo navázat spolupráci s Adamem Skórkou ze Zlotoryje. Tento běžec a organizátor nás i letos pozval na jeho akci, již 3. ročník běžeckého závodu na 5 či 10km, která se koná přímo v historickém centru jednoho z nejstarších měst v Polsku! Akce proběhne poslední květnový víkend 2020.

Již loni jsme ji absolvovali ve 4-členném týmu z našeho neoficiálního běžeckého klubu 696 Ralsko, ale letos nám Zlotoryje dokonce nabízí, abychom přijeli v hojnější sestavě na celý víkend. Bude nám hrazeno ubytování, min.1 jídlo, účast na závodě plus také kulturní -společenské akce, které se zrovna poslední víkend v květnu konají.

Myslím, že to bude rozsahem událostí podobné naší akci DNY MĚSTA MIMONĚ, a proto si dovoluji tímto článkem apelovat na ty Mimoňáky, kteří třeba ještě ve Zlotoryji nebyli. Nyní mají příležitost se tam podívat právě v rámci této akce a nemusí být ani samotní běžci, mohou se účastnit jako doprovod. Kdo tento článek čte, nemusí se nikterak obávat ani stydět – rovnou se může přihlásit na stránce www.ralskadesitka.cz, kde bude současně s otevřením přihlašování na náš 5. ročník zářijové Ralské desítky od 1.3. 2020 otevřeno také přihlašování na akci Zlotoryja. Zájemcům se následně ozveme s dalšími detaily. 

Pokud vyjde náš plán a vize spolupráce s městem Mimoň, tak by mohla být hrazena i doprava, ale nepředbíhejme. V těchto dnech se o tom ještě bude jednat. Rádi bychom přihlášky do Zlotoryje uzavřeli rozumně, např. do 30.4. a dali tak zavčas polské straně vědět, kolik nás přijede. Nezapomeňte si dát tedy tuto akci do vašeho kalendáře, zejména ti, co koketují s myšlenkou se v budoucnu zúčastnit Ralské desítky nebo jen i hobby běžci. Doprovodem může být i rodina a děti. Loni bylo ve Zlotoryji moc příjemně, běhá tam několikrát více lidí než u nás, takže se dá očekávat závod min. o 200 běžcích.  Zajímavou informací je, že jejich medaile je kvalitnější než medaile, kterou dostanete na RUN CZECH či na Mistrovství ČR!

Zde si dovoluji uvézt odkazy na Zlotoryjský víkend : http://zlotadycha.zlotoryja.pl/. I když nejsou jejich stránky zatím vícejazyčné, věřte, že s Poláky se dobře komunikuje i česky, pokud zrovna neumíte anglicky. Maličkou nevýhodou je, že cesta tam trvá cca 2,5h, ale pořád je to lepší než k partnerským městům na Slovensku či v Německu, s nimiž o spolupráci také uvažujeme.

 Ještě bych dodal, že 5. ročníku Ralské desítky jsme letos přiřadili termín 20.9.2020, ať je v datumu více dvacek

Zastupitelstvo města Mimoň 2016-02

Zastupitelstvo města Mimoň 2016-02

Záznam ze 2. zasedání Zastupitelstva města Mimoň, které se konalo dne
Zimní olympijské hry a Sněhuláci pro Afriku

Zimní olympijské hry a Sněhuláci pro Afriku

Dvě báječné akce v jednom dni uspořádala ZŠ a MŠ Mírová v Mimoni