Kytice nitěných kouzel

Výstava Kytice paličkovaných kouzel je skutečně kouzelná a můžete ji navštívit v Městském muzeu v Mimoni do konce září.

Výstava Kytice paličkovaných kouzel je skutečně kouzelná a můžete ji navštívit v Městském muzeu do konce září.  Paličkovaná krajka v sobě ukrývá křehkou krásu a člověk žasne nad tím, co se dá vytvořit na herduli pouhým přehazováním dřevěných paliček, na kterých je namotaná příze. Výstava v Mimoni má čtyři části. Jednak je to zajímavá kolekce historických zrekonstruovaných krajek z archivu paní Ivy Proškové a Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel, dále krajky z projektu Pohádky motýlích domečků, krajky pro charitativní projekt pro záchranu Červeného kostela ve Varnsdorfu a v neposlední řadě drobné krajky krajkářek regionálního spolku Česká krajka. 

Mimoň – místo zrychleného tepu

Mimoň – místo zrychleného tepu

Autoři Otomar Dvořák a Josef Pepson Snětivý ve své nejnovější publikaci představují tipy na cesty za skrytou krásou míst v České republice, mezi kterými je ukryta i krása Mimoně.

Česko zpívá koledy 2016

Česko zpívá koledy 2016

14. prosince se konala celorepubliková akce Česko zpívá koledy.¨V Mimoni se se zapojili nejen žáci ZŠ Mírová, kde je toto zpívání již tradicí, ale letos i pravidelní návštěvníci z Centra pro seniory. Zpívalo se pět vybraných koled.