MÍSTNÍ KT MIMOŇ a.s. informuje: Slovenské programy v Česku končí

Z důvodu výpadku vysílání TV stanice Dajto a některých slovenských programů je nyní velmi aktuální dotaz „Proč nejsou slovenské televizní stanice Markíza, Doma, Dajto a TV JOJ dostupné?“ Odpověď: Slovenské televizní stanice Markíza, Doma, Dajto a TV JOJ mají vysílací práva jen pro Slovensko a nemohou být součástí české programové nabídky. Proto i zamezení příjmu těchto stanic na českých dekódovacích kartách je důsledkem rozhodnutí jejich vysílatelů a týká se všech poskytovatelů televizních služeb.

 

Vysílání HbbTV

Některé články a texty zveřejňované na internetu mylně uvádějí, že Hybridní televize (HbbTV) nejde šířit v rozvodech kabelové televize. Toto obecné tvrzení je mylné a zavádějící, protože v naši síti TKR Mimoň i Ploužnice je podpora HbbTV normálně vysílána a plně funkční. Nejprve alespoň zjednodušené vysvětlení o co vlastně jde:

Rušení TV signálu

Místní KT Mimoň a.s. informuje ...
AKTUÁLNÍ INFORMACE O KABELOVÉ TELEVIZI V MIMONI

AKTUÁLNÍ INFORMACE O KABELOVÉ TELEVIZI V MIMONI

V souvislosti se změnami vysílacích frekvencí satelitního vysílání dojde k přeladění velké části přijímaných programů na síti TKR v Mimoni i Ralsku Ploužnici. Od 31.1. do 2.2. 2012 se bude realizovat postupné přeladění a tím bude docházet k delším výpadkům některých programů.