Sbírka pro Jonáše

V červnu uspořádala děvčata z deváté třídy ZŠ Mírová dobrovolnou sbírku pro Farní charitu v České lípě pro Dům Jonáš. Děvčata sbírku uspořádala na

V červnu uspořádala děvčata z deváté třídy ZŠ Mírová dobrovolnou sbírku pro Farní charitu v České lípě pro Dům Jonáš. Děvčata sbírku uspořádala na podnět návštěvy v Jonáši, která proběhla v květnu v rámci výchovy ke zdraví. Obsahem sbírky bylo nejen ošacení, ale také knihy a hračky určené dětem klientek.
Farní charita Česká Lípa je součástí římskokatolické církve. Byla založena 1. března 1999.
Dům Jonáš slouží pro matky s dětmi v tísni. Jeho posláním je pomoc ženám a matkám s nezletilými nebo nezaopatřenými dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci, kterou nebyly schopny zvládnout vlastními silami. Těmto klientkám je poskytováno placené azylové ubytování ve 12 pokojích, a to maximálně po dobu 1 roku. Dále okamžité a bezplatné základní sociálně právní poradenství a podpora při řešení jejich aktuální situace.  K dispozici mají také doprovodné služby – pomoc právníka,psychologa a teologa.

Přátelství nezná hranic

Přátelství nezná hranic

Každé setkání nám přináší určité obohacení. Je-li to však setkání s jinou kulturou, s jiným jazykem, pak je to obohacení rozšířené o další rozměr.
Ralská 10

Ralská 10

Jednou z nejpřirozenějších činností pro člověka je běh. Běh se v poslední době stává velmi populární volnočasovou aktivitou všech věkových skupin. 

Školní časopis roku 2016

Školní časopis roku 2016

Časopis Géčko v soutěži obsadil 2. místo v Libereckém kraji v kategorii ZŠ a SŠ