Svojkov získal zlatou stuhu a stal se vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2019

Celkem 206 obcí ze všech krajů České republiky se zúčastnilo pětadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. V Libereckém kraji soutěžilo o Zlatou stuhu 16 obcí. Primariát, Zlatou stuhu a finanční odměnu však mohli získat obyvatelé pouze jedné z nich a povedlo se to právě svojkovským.

Zejména pospolitost zdejších obyvatel, novota a velký kus práce bylo tím, co zřejmě nejen mě přesvědčilo o tom, že vítězem má být právě Svojkov sdělil Jiří Sedláček starosta obce Kruh, předseda krajské komise.

Kromě Zlaté stuhy se ve Svojkově předala dalším obcím celá řada ocenění a stuh. Zda se Svojkov stane vítězem i kola celostátního, na to si budou muset místní počkat do poloviny září. Starosta Svojkova Gustav Pilz je však skromný, podle jeho slov budou všichni spokojení i s umístěním někde v polovině pomyslného žebříčku. Vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2019 bude vyhlášen na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Zdroj: https://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/svojkov-slavil-zisk-krajskeho-titulu-vesnice-roku-tesi-se-na-celostatni-finale-20190813.html

Hornettlon se blíží

Hornettlon se blíží

Kvadriatlon, triatlon, duatlon…jedním slovem Hornettlon

Dostihový meeting Mimoň 12.07.2015

Dostihový meeting Mimoň 12.07.2015

První dostihový den v Mimoni byl velmi úspěšný
Zdař Bůh! Zaznělo Mimoní, aneb sraz bývalých horníků

Zdař Bůh! Zaznělo Mimoní, aneb sraz bývalých horníků

Město Mimoň je již 25 let místem setkání bývalých horníků, kteří se pravidelně setkávají dvakrát do roka, a to vždy na jaře a na podzim.