Svojkov získal zlatou stuhu a stal se vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2019

Celkem 206 obcí ze všech krajů České republiky se zúčastnilo pětadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. V Libereckém kraji soutěžilo o Zlatou stuhu 16 obcí. Primariát, Zlatou stuhu a finanční odměnu však mohli získat obyvatelé pouze jedné z nich a povedlo se to právě svojkovským.

Zejména pospolitost zdejších obyvatel, novota a velký kus práce bylo tím, co zřejmě nejen mě přesvědčilo o tom, že vítězem má být právě Svojkov sdělil Jiří Sedláček starosta obce Kruh, předseda krajské komise.

Kromě Zlaté stuhy se ve Svojkově předala dalším obcím celá řada ocenění a stuh. Zda se Svojkov stane vítězem i kola celostátního, na to si budou muset místní počkat do poloviny září. Starosta Svojkova Gustav Pilz je však skromný, podle jeho slov budou všichni spokojení i s umístěním někde v polovině pomyslného žebříčku. Vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2019 bude vyhlášen na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Zdroj: https://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/svojkov-slavil-zisk-krajskeho-titulu-vesnice-roku-tesi-se-na-celostatni-finale-20190813.html

Věznice známá i neznámá

Věznice známá i neznámá

Nahlédnout za zdi strážské věznice mohou návštěvníci muzea ve Stráži pod Ralskem.

Bouře Herwart na Mimoňsku

Bouře Herwart na Mimoňsku

Nedělní bouře Herwart zasáhla Čechy plnou silou, nejinak tomu bylo i na mimoňsku.

Velké díky patří záchranným složkám, zejména hasičům, kteří mnohdy při výjezdech riskovali i vlastní životy.

Poezie dřeva - výstava soch Jana Švadlenky

Poezie dřeva - výstava soch Jana Švadlenky

9.září byla v Městském muzeu otevřena výstava soch Jana Švadlenky, kam by měli určitě zavítat ti, které oslovuje dřevo jako materiál pro umělecké dílo. Jan Švadlenka je nejen sochař, ale také textař a básník a právě poezie je velký inspirační zdroj pro jeho tvorbu.