Svojkov získal zlatou stuhu a stal se vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2019

Celkem 206 obcí ze všech krajů České republiky se zúčastnilo pětadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. V Libereckém kraji soutěžilo o Zlatou stuhu 16 obcí. Primariát, Zlatou stuhu a finanční odměnu však mohli získat obyvatelé pouze jedné z nich a povedlo se to právě svojkovským.

Zejména pospolitost zdejších obyvatel, novota a velký kus práce bylo tím, co zřejmě nejen mě přesvědčilo o tom, že vítězem má být právě Svojkov sdělil Jiří Sedláček starosta obce Kruh, předseda krajské komise.

Kromě Zlaté stuhy se ve Svojkově předala dalším obcím celá řada ocenění a stuh. Zda se Svojkov stane vítězem i kola celostátního, na to si budou muset místní počkat do poloviny září. Starosta Svojkova Gustav Pilz je však skromný, podle jeho slov budou všichni spokojení i s umístěním někde v polovině pomyslného žebříčku. Vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2019 bude vyhlášen na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Zdroj: https://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/svojkov-slavil-zisk-krajskeho-titulu-vesnice-roku-tesi-se-na-celostatni-finale-20190813.html