Běžci a běžkyně včetně doprovodů, pojeďte s námi v květnu na víkend do polské Zlotoryje!

Loni se nám podařilo navázat spolupráci s Adamem Skórkou ze Zlotoryje. Tento běžec a organizátor nás i letos pozval na jeho akci, již 3. ročník běžeckého závodu na 5 či 10km, která se koná přímo v historickém centru jednoho z nejstarších měst v Polsku! Akce proběhne poslední květnový víkend 2020.

Již loni jsme ji absolvovali ve 4-členném týmu z našeho neoficiálního běžeckého klubu 696 Ralsko, ale letos nám Zlotoryje dokonce nabízí, abychom přijeli v hojnější sestavě na celý víkend. Bude nám hrazeno ubytování, min.1 jídlo, účast na závodě plus také kulturní -společenské akce, které se zrovna poslední víkend v květnu konají.

Myslím, že to bude rozsahem událostí podobné naší akci DNY MĚSTA MIMONĚ, a proto si dovoluji tímto článkem apelovat na ty Mimoňáky, kteří třeba ještě ve Zlotoryji nebyli. Nyní mají příležitost se tam podívat právě v rámci této akce a nemusí být ani samotní běžci, mohou se účastnit jako doprovod. Kdo tento článek čte, nemusí se nikterak obávat ani stydět – rovnou se může přihlásit na stránce www.ralskadesitka.cz, kde bude současně s otevřením přihlašování na náš 5. ročník zářijové Ralské desítky od 1.3. 2020 otevřeno také přihlašování na akci Zlotoryja. Zájemcům se následně ozveme s dalšími detaily. 

Pokud vyjde náš plán a vize spolupráce s městem Mimoň, tak by mohla být hrazena i doprava, ale nepředbíhejme. V těchto dnech se o tom ještě bude jednat. Rádi bychom přihlášky do Zlotoryje uzavřeli rozumně, např. do 30.4. a dali tak zavčas polské straně vědět, kolik nás přijede. Nezapomeňte si dát tedy tuto akci do vašeho kalendáře, zejména ti, co koketují s myšlenkou se v budoucnu zúčastnit Ralské desítky nebo jen i hobby běžci. Doprovodem může být i rodina a děti. Loni bylo ve Zlotoryji moc příjemně, běhá tam několikrát více lidí než u nás, takže se dá očekávat závod min. o 200 běžcích.  Zajímavou informací je, že jejich medaile je kvalitnější než medaile, kterou dostanete na RUN CZECH či na Mistrovství ČR!

Zde si dovoluji uvézt odkazy na Zlotoryjský víkend : http://zlotadycha.zlotoryja.pl/. I když nejsou jejich stránky zatím vícejazyčné, věřte, že s Poláky se dobře komunikuje i česky, pokud zrovna neumíte anglicky. Maličkou nevýhodou je, že cesta tam trvá cca 2,5h, ale pořád je to lepší než k partnerským městům na Slovensku či v Německu, s nimiž o spolupráci také uvažujeme.

 Ještě bych dodal, že 5. ročníku Ralské desítky jsme letos přiřadili termín 20.9.2020, ať je v datumu více dvacek

Fotbalové kempy opět v Heřmanicích

Fotbalové kempy opět v Heřmanicích

Fotbalové kempy v Heřmanicích mají již svou tradici. Letošní ročník byl rozdělen do
Méně známé místo kraje: Juliina vyhlídka u Mimoně

Méně známé místo kraje: Juliina vyhlídka u Mimoně

Dalším z míst v regionu, která nejsou příliš známá, ale přesto jsou skvělým tipem na výlet, je Juliina vyhlídka nedaleko Mimoně na Českolipsku. Nalézá se ve Vranovských skalách pod vrcholem Ralsko.

Den otevřených dveří na ZŠ Pod Ralskem u příležitosti 40. výročí školy

Den otevřených dveří na ZŠ Pod Ralskem u příležitosti 40. výročí školy

ZŠ a MŠ Pod Ralskem Vás zve na 13. října na den otevřených dveří, který se uskuteční ke 40letému otevření školy.