ČERTI V PEKELNÝCH DOLECH SE JIŽ PROBOUZÍ!

Magické a tajemné období Adventu se blíží a s ním také čas čertů, kteří v české kultuře a pohádkách hrají velice důležitou a vlastně zásadní roli. Ne nadarmo se říká, že „S čerty nejsou žerty“ !

Poznat význam a pravdu tohoto prastarého rčení máte možnost v místech, kde patrně nejkrásnější čertovská pohádka s tímto jménem před desetiletími vznikla, tedy přímo v Pekelných dolech ve Svitavě u Lindavy a kde ji bude složen místními čerty hold.

Každý pátek a sobotu, počínaje 16.listopadem a konče 1.prosincem je pro děti, ale i dospělé připravena možnost jedinečné a neopakovatelné návštěvy „skutečného“ Pekla na zemi !

Pekelné doly ve spolupráci s ohňovou skupinou Ignis Iter a dnes již legendárním čertem Krabatem - Davidem Sobotkou otevřou brány pekelné a provedou Vás různými částmi a úrovněmi podzemního pískovcového pekla, od Pekelné čekárny s autentickou váhou Doroty Máchalové přes Ohnivou bránu do podzemí, kterou stráží monstrózní drak, Líheň čertů a Moře plamenů až přímo před obrovský trůn jeho nejtemnější temnosti, krále tmy Lucifera IV. Pro největší odvážlivce je pak připravena Pekelná lotrovna…

Nejrozsáhlejší pískovcové jeskyně v Čechách osvětlené plameny pekelnými, tajemná zákoutí, kouř plazící se z útrob chodeb, řinčení řetězů a vidlí čertů, čertic, ďáblů, satanášů a dokonce samotných Krampusů, ale také samozřejmě úleva v podobě nebeské brány, andělské družiny a dárek od Mikuláše…

Dostat se do takového pekla je velice jednoduché. Někdo zlobí, někdo nadává, či krade, každopádně nejrychlejší cesta do Pekelných dolů je přes Lindavu, nebo Velenice.

Tak naviděnou v Pekle !

Doba Adventu je také obdobím, kdy bychom měli více než kdy jindy myslet na své bližní, na své okolí, na lidi, které potkáváme v ulicích a se kterými se ještě ani osobně neznáme…

Proto se čerti z Pekelných dolů rozhodli věnovat pátek 16. listopadu a sobotu 17. listopadu v rámci charitativního rozměru právě těm, kteří neměli ve svém životě tolik štěstí, zářivých chvil a možností zažívat je právě se svými blízkými, jako jsou například děti z dětských domovů, či lidé zdravotně hendikepovaní.

Všichni ti jsou zváni na návštěvu Pekla ve dvou výše uvedených speciálních dnech, kdy jejich vstup a audience u vládce Pekel nebude zpoplatněna, ale naopak věnována jako malý předvánoční dárek.

Jelikož je kapacita těchto dvou dnů omezena, prosíme pouze o co nejrychlejší nahlášení vašeho zájmu a počet návštěvníků, se kterými chcete do pekla zavítat.

Tak tedy na viděnou v Pekle v pátek 16. a v sobotu 17. listopadu!

Pátek 16. listopadu … od 16.00 do 20.00 hodin

Sobota 17. listopadu … od 15.00 do 20.00 hodin


POZVÁNKA PRO ŠKOLY

Každý učitel jistě takové dítě, či děti ve své třídě má, ví o nich a mohl by je ocenit například tím, že je, jakkoliv to zní zvláštně, pošle do Pekla… Návštěva Pekla totiž nemusí být nutně jen strašidelným a stresujícím zážitkem, ale zejména poučením o tom, že „když se dnes okolo sebe rozhlédneme vidíme, že spoustě lidí peklo chybí. To víte, nikdy nedělá dobře, když si někdo může myslet, že zlo zůstane nepotrestáno“ (citace z pohádky S čerty nejsou žerty, které čerti z Pekelných dolů svým peklem skládají obrovskou poctu).    

Všechny takové děti, které jejich učitel a škola vybere, jsou zvány na návštěvu Pekla ve dvou výše uvedených speciálních dnech, kdy jejich vstup a audience u vládce Pekel nebude zpoplatněna, ale naopak věnována jako malý předvánoční dárek.

Jelikož je kapacita těchto dvou dnů omezena, prosíme pouze o co nejrychlejší nahlášení vašeho zájmu a počet návštěvníků, se kterými chcete do pekla zavítat.

Tak tedy na viděnou v Pekle v pátek 16. a v sobotu 17. listopadu!

Pátek 16. listopadu … od 16.00 do 20.00 hodin

Sobota 17. listopadu … od 15.00 do 20.00 hodin

Pozvánka: DNY MĚSTA MIMOŇ 2017

Petra Černocká, Klaun Fila, Sestry Havelkovy, Synkopy 61, Petra Janů a další zajímavý program nabídnou DNY MĚSTA MIMOŇ 2017.

Tenisová akademie pořádá nábor

Nábor do tenisové přípravky dětí proběhne

Bajky nebajky

Autorský večer J. Žáčka a J. Vopálky