České hvězdy filmového plátna 1. republiky

Do 10. listopadu mohou návštěvníci Městského muzea v Mimoni navštívit výstavu České hvězdy filmového plátna 1. republiky.

Filmová technika sběratele Milana Wolfa, který, mimo jiné, provozuje filmové muzeum v pražské Branické ulici, se společně s plakáty různých rozměrů nacházejí v obou patrech mimoňského muzea.  Nalezneme zde techniku z prvopočátků historie kinematografie.

Milan Wolf je dokumentarista a sběratel. Od mládí sbírá staré promítačky, fotoaparáty, kamery, staré filmy a vše, co se týká filmu. Aktivně spolupracuje s Národním filmovým archivem, Českou televizí a filmovým studiem Barrandov.  Jeho sbírky obdivovali návštěvníci nejen v Karlových Varech a v Praze na filmových festivalech, ale také v Mnichově, Berlíně, Vídni či San Etrienu. Kromě dvou tisíc promítacích strojů, kamer a fotoaparátů shromáždil pan Wolf více než sto tisíc fotografií a tisíce plakátů souvisejících s nejslavnějšími světovými filmy. Některé plakáty jsou zcela unikátní, protože jiné se už nikde nezachovaly. Milan Wolf Je autorem knih Český film v obrazech od roku 1898–1945 nebo Vlasta Burian v obrazech. V neposlední řadě je také soudním znalcem v oboru kinematografie.