Nej.cz a MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s. aktuální informace z místní kabelové televize

Oznámení pro klienty kabelové televize Nej.cz v Mimoni a Ploužnici - TZ 22. 12. 2017

Vážení klienti,

firma Progress Digital s.r.o., která v ČR provozuje síť pozemních vysílačů Multiplexu č.7 s programy ČT1 HD, ČT2 HD, ČT SPORT HD a KINO SVĚT přeladila v sobotu 16.12.2017 vysílač Černou Studnici, který používáme jako zdroj signálů pro Mimoň a Ploužnici. Na nové frekvenci však došlo v obou lokalitách k výraznému zhoršení kvality přijímaného signálu a ani po našem jednání s firmou Progress Digital s.r.o. zatím nedošlo ke zlepšení. Z uvedeného důvodu nelze vyloučit výskyt nepravidelného zhoršení (kostičkování obrazu) kvality příjmu HD programů České televize – nejedná se však o technickou závadu na naší síti.

Všechny programy České televize vysíláme v obou lokalitách i ve standardním rozlišení (SD kvalitě). Pokud tedy dojde ke zhoršení kvality HD programů je možné sledovat programy České televize ve standardním rozlišení, kde ke zhoršení kvality nedochází.

V příštím období je nutné očekávat další změny v pozemním digitálním vysílání a z tohoto důvodu plánujeme i změnu TV nabídek tak, aby je následné změny v pozemním vysílání již neovlivňovaly. Předpokládáme, že změny TV nabídek nastanou na přelomu 1. a 2. čtvrtletí 2018.

Věříme, že uvedené skutečnosti přijmete s pochopením.

Krásné vánoce a vše nejlepší v novém roce 2018 přeje

Vaše Nej.cz


Výpadky provozu - TZ 30.10.2017

Vážení televizní diváci,

omlouváme se za úplné opakované výpadky provozu na naši síti TKR v Mimoni i Ploužnici. (v neděli 29.10.2017, od 6:29 hod do cca 19:00 hod) Extrémě větrné počasí a opakované výpadky dodávek el. energie zapříčinily technologiské výpadky v obou sítích.

Problémy nebyly jen na naší straně distribuce signálu ke klientům, ale i na straně zdrojového signálu vysílání TV.

Do dnešního rána nemáme TV signál z vysilače Jablonec_Černá Studnice, který v Mimoni využíváme jako zdroj signálu programů šířených v MULTIPLUXu 7 (k29) a v Ploužnici i MULTIPLEXu 4 (k25).

K uvedenému výpadku vysilače Černá Studnice se povedlo zjistit informace pouze na telefonickém zákaznickém kontaktu: http://www.mux7.cz/kontakt.html

S vyjímkou vysílání programů z uvedených MULTIPLEXů 4 a 7 jsou již všechny ostatní služby v provozu.

Děkujeme za pochopení situace.

Za MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

Lubomír Pryl


Výpadky datových služeb - TZ 24.10.2017

Vážení televizní diváci,

oznamujeme vám, že v termínu 13.11.17  od 06:00:00  může z důvodů technologické údržby docházet k částečnému krátkému výpadku  některých našich datových služeb.

Děkujeme za pochopení a přijměte, prosím, naši omluvu za případné komplikace, které Vám plánovaný výpadek služeb může způsobit.

Za MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

Lubomír Pryl


OMLUVA - TZ 26.09.2017

Vážení televizní diváci,
omlouváme se za havarijní výpadek veškerého vysílání v rozvodech TKR Mimoň.
Výpadek v brzkých ranních hodinách (4:00hod. až 10:30 hod.) v neděli 17. září 2017 byl způsoben
vyhořením hlavního napájecího zdroje u CMTS s následným odpojením od sítě. Zprovoznění TV a R
vysílání se podařilo před polednem, ale datové služby byly funkční až ve večerních hodinách, po
doručení náhradního zdroje z Prahy.
Děkujeme za pochopení
a přejeme mnoho příjemných zážitků při sledování televizního i rozhlasového vysílání.
Za MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.
Lubomír Pryl


Oznámení změny - TZ 26.09.2017

Vážení televizní diváci,

dovolujeme si vám touto cestou oznámit některé drobné úpravy ve vysílání naši programové nabídky, které souvisí s postupným odstraněním duplicitního vysílání některých programů a s náhradou vysílání programů v SD za vysílání v HD rozliření.

V rozvodech TKR Mimoň dojde  6.10.2017 k vypnutí:

a) duplicitní vysílání ČT24 HD v MUXu na frekvenci 498MHz

b) Duplicitní vysílání TV LUX HD v MUXu na frekvenci 506MHz

c) SD vysílání TV LUX v MUXu na frekvenci 506MHz

Program ČT24 HD zůstává dostupný na pozici 522MHz/256QAM/6900Ss (pozice

34 dle LCN).

Program  TV LUX HD zůstává dostupný na stejné pozici tj.

522MHz/256QAM/6900Ss (pozice 60 dle LCN).

Program  TV LUX  vysílaný v SD rozlišení je bez náhrady.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za koplikace s případným přeladěním. V ručním ladění stačí pak přeladit pouze MUX  na frekvenci 522MHz/256QAM/6900Ss a tím se doplní případně nenaladěné ztracené pozice vypínaných TV kanálů.

Příjemné a ničím nerušené sledování TV programů vám přeje MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.


Informace k síti TKR Ploužnice - TZ 07.08.2017

Informace o změnách ve vysílání v síti TKR Ralsko Ploužnice

Važení televizní diváci, oznamujeme vám touto cestou další, již dříve avízované vypinání vysílání programů na analogových pozicích, které proběhne po 10.srpnu 2017.

Všechny vypínané analogově vysílané programy jsou souběžně víc jak rok dostupné v DVB-T a jsou vysílané v pásmu VHF se šířkou kanálu 7MHz a nebo UHF šířka kanálu 8MHz.

Ve výše uvedeném termínu budou vypnuty tyto analogově vysílané kanály:

 • - S4        Prima COOL
 • - S7        Prima LOVE (z technických důvodu již nevysíláme od 4.8.2017)
 • - S12      NOVA CINEMA
 • - S18      TV PAPRIKA
 • - S33      Food Network (z technických důvodu již nevysíláme od 25.7.2017)

Aktuální programovou nabídku vysílanou v síti TKR Ralsko Ploužnice najdete na:

http://mktm.cz/files/Programova_Nabidka_Plouznice.pdf

Předpokládáme, že další změny ve vysílání proběhnou v druhé polovině září 2017 a jsou již ve výše zveřejněné programové nabídce avízovány.

Všechny již provedené změny i změny plánované jsou z technických důvodu a to pro zvýšení přenosové kapacity sítě.

Velká část digitálně vysílaných programů má i službu HbbTV.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za možné způsobené potíže.

MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.


Informace k síti TKR Mimoň - TZ 12.06.2017

Výpadky signálu:

Nejprve se omlouváme divákům za několik posledních výpadků vysílání některých TV programů.

Největší a nejdelší výpadek byl způsoben ztrátou napájení 220V na naši hlavní stanici na Sídlišti pod Ralskem. Jednalo se o výpadek 30.května od 20:57 hod. až do 2:23 hod. kdy úplné obnovení provozu naší hlavní stanice se podařilo až v 6:34 hod.

Pokud je takto dlouhý výpadek napájení, tak nemusí dojít k automatické obnově plného provozu, protože záložní napájení je zajištěno na cca 30 minut.

Další výpadky jsou v některých případech i na  straně zdrojového signálu, například výpadky Barrandova a Primy nebyly na naší straně.

Informace je např. na internetu na  www:

http://prima.iprima.cz/iprima/omlouvame-se-za-vypadek-vysilani

 

Dále pak jsou plánované odstávky vysilačů, nejbližší termín odstávky je:

14.6.2017 v čase, 6-15  vysilač Ještěd, kanály 43 a 60 Jelikož naše zdrojové vysílače pozemního příjmu jsou Ústí nad Labem, Liberec-Ještěd, Černá Studnice a Špičák-Česká Lípa, tak pak se odstávky těchto vysilačů mohou promítnout i do výpadků některých TV v naši síti.

Informace  k prvozním změnám.

Je připraveno vypnutí dalšího analogového vysílání, v síti TKR Mimoň je to:

S11 - Prima LOVE

S17 - Prima ZOOM

S09 - Šlágr

S18 - Prima COOL

Všechny uvedené programy jsou souběžně dostupné jak v DVB-T tak i v DVB-C. Některé programy jsou dostupné v základní nabídce i v HD verzi.

Všecny čtyři uvedené programy plánujeme vypnout po 15.6.2017.

Dále připravujeme i nové vysílání, v průběhu letních prázdnin chceme zařadit do vysílacího spektra základní nabídky některou další TV v HD rozlišení (asi Prima MAX HD) a přidat alespoň jednu novou TV stanici v SD (pravděpodobně Horor film).

U všech stanic, kde je dostupné HbbTV tak přenášíme tento servis až na účastnickou zásuvku všech připojených účastníků. Jedinou podmínkou užívání této služby je, že váš televizní přijimač musí tuto službu podporovat, případně si musíte nainstalovat příslušnou aplikaci a TV je souběžně připojen i do LAN.

Nově přidané programy v poslední době jsou Film+ a Sport2 CZ HD, pokud je nepřijímáte aktualizujte si prosím naladění televizoru.

Dále si dovolíme upozornit, že v síti TKR Mimoň nabízíme našim klientům se základní/úplnou programovou nabídkou i přopojení k internetu, v celé naši síti již běží datové služby a připojení po dohodě instalujeme bezplatně po stávajícím kabelovém vedení. Modem/Fritz zapůjčíme též bezplatně.

Posledním upozorněním je informace k používání účastnických šňůr pro připojení TV přijímačů. Pro příjem kvalitního signálu je nezbytně nutné použít pro připojení vašeho zařízení pouze koaxiální kabely minimálně s dvojitým stíněním, bez viditelných poškození a deformací dielektrika.

Staré kabely s jednoduchým stíněním, poškozením konektorů a dielektrika nesplňují parametry pro příjem kvalitního digitálního signálu. Stejně tak toto upozornění platí pro používání rozbočovačů TV a R signálu.

Staré odporové rozbočovače, případně s vloženým kondenzátorem pro oddělení napájení jsou naprosto nevhodné pro připojení vašeho zařízení, protože nepřenáší celé vysílací spektrum a způsobují vysokou chybovost vámi přijímaného signálu.

Děkujeme za pochopení.


TZ 12.06.2017

Informace k síti TKR  Ralsko - Ploužnice Výpadky signálu:

Pro výpadky signalu platí mimo jiné i to co je uvedeno v textu pro síť TKR v Mimoni s tím, že výpadků bylo v Ploužnici více a to z důvodů neoprávněného zásahu do elektro zařízení ve společných prostorách domu, kdy neznámý pachatel opakovaně vypíná jištění elektrozařízení.

TKR Ploužnice se bude hlavně týkat plánovaná odstávka - hlášená výluka vysílačů  na 14.6.2017 v čase,  6-15 Ješťěd, kanály 43 a 60 kdy TKR Ploužnice používá všechny DVB-T kanály vysílané z Ještědu.

Informace  k prvozním změnám.

Z technických důvodů byl vypnut TV program Discovery vysílaný analogově na kanále S17. Prozatím je nahrazen promo vysíláním Film+ (v DVB-T) a souběžně je vysílán s programem SPORT 1 CZ ve stejmém DVB-T MUXu. Tato digitální verze vysílání plně nahradí  v nejbližší době analogovou verzi vysílání Sport1.

Je připraveno vypnutí dalšího analogového vysílání, v síti TKR Ploužnice je to:

S23 - Šlágr

S24 - Sport1

Oba uvedené programy jsou souběžně dostupné  v DVB-T  a jejich vypnutí plánujeme po 15.6.2017. Další analogové vysílání bude pravděpodobně vypínáno postupně v průběhu letních prázdnin.

Tak jako v Mimoni, tak i v TKR Ploužnice připravujeme nové vysílání, v nejbjižší době chceme zařadit do vysílacího spektra některou další TV.

Nutnost používání nepoškozených, nenastavovaných kabelů s dvojitým stíněním je stejná a nutná jako v síti TKR Mimoň.

 

Děkujeme za pochopení

za MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

Lubomír Pryl


10.5.2017 - PLÁNOVANÁ ODSTÁVKA

Dobrý den,

v rozvodech TKR Mimoň je na termím 16.05.17  od 07:00:00 až do 09:00:00 plánovaná odstávka datových služeb z důvodů servisu a částečného odpojení od internetu. Odstávku se budeme snažit  v rámci možností maximálne zkrátit. Děkujeme za pochopení.

MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

Lubomír Pryl


26.04.2017

Často kladěná otázka:

Proč nejsou slovenské televizní stanice JOJ PLUS, WAU, TV JOJ, Markíza, Doma a Dajto dostupné v českých programových nabídkách?

Odpověď:

Slovenské televizní stanice JOJ PLUS, WAU, TV JOJ, Markíza, Doma a Dajto mají vysílací práva jen pro Slovensko a nemohou být proto součástí české programové nabídky.

Zamezení příjmu těchto stanic v českých sítích je důsledkem rozhodnutí jejich vysílatelů a týká se všech poskytovatelů televizních služeb.

Čeští diváci mohou přijímat mezinárodní verze těchto stanic  a to JOJ Family HD a Markíza International.

Vypnutí vysílání WAU HD a JOJ PLUS HD  v TKR Mimoň i Ploužnice bylo provedeno na úrovni satelitního vysílání poskytovatele Skylink.

Děkujeme za pochopení.

MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

Převzato z odkazu:

http://www.skylink.cz/otazky-a-odpovedi

Lubomír Pryl


18.04.2017

Vážení televizní diváci,

dovolujeme si upozornit klienty využívající příjem analogových TV kanálů, že 30. dubna 2017 dojde k již několikrát avízovanému vypnutí dalšího analogového vysílání a to na těchto pozicích:

v TKR MIMOŇ

                - S23 Viasat History

                - S29 EUROSPORT 1

                - S35 SPORT 1 CZ

v TKR Ralsko Ploužnice

                - S23 Šlágr

                - S27 CS Film/CS Mini

                - S28 Viasat History

                - S34 Viasat Explorer/Spice

Všechny výše uvedené TV programy, vypínané v analogovém vysílaní, jsou již delší dobu dostupné v obou sítích v režimu digitálního vysílání.

Děkujeme za pochopení

MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.


28.03.2017

Informace o zkušebním vysílání TV programu SPORT2

Vážení televizní diváci,

pro rozšíření naši základní (úplné) programové nabídky testujeme od 26.3.2017 vysílání sportovního programu SPORT2.

Příznivci sportovních pořadů si mohou toto testovací vysílání naladit:

1) V TKR Mimoň je vysílání v HD multiplexu na kanálové pozici   C43/650MHz/256QAM/6900Ss (definitivní přižazení kanálové pozice bude určeno cca začátkem dubna 2017 po již dříve avízovaném vypnutí dalších analogových kanálů).

2) V TKR Ralsko část Ploužnice je vysílání analogově v PAL/BG na kanálové pozici S32/391,25MHz/8MHz (definitivní přižazení kanálové pozice bude určeno cca začátkem dubna 2017 po již dříve avízovaném vypnutí dalších analogových kanálů).

Přejeme vám mnoho nových sportovních zážitků při sledování tohoto programu.

MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.


27.03.2017

V síti TKR Ploužnice od večera 23.3.2017 běží promo akce - zkušebního vysílání programu SPORT2. V průběhu příštího měsíce by měl být tento program zařazem mezi digitálně vysílané programy úplné nabídky. Nyní tento program naladíte na kanále S32/BG.

Příjemné zážitky při sledování přeje MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.


Info z internetu - o čem se mluví:

JOJ operátorům v Česku: Ukončete distribuci stanic PLUS a WAU

http://www.parabola.cz/clanky/6110/joj-operatorum-v-cesku-ukoncete-distribuci-stanic-plus-a-wau/

Pěkný den

Lubomír Pryl


INFORMACE k vypnutí sportovních přenosů na programu STV1 HD

Vážení televizní diváci,

dovolujeme si vás informovat, že ve středu 15.3.2017 nebyl pro naše

zákazníky dostupný přenos  fotbalového utkání  "Liga mistrů".

Ve středu ve středu 12.4.2017 od 20:25 do 22:50 opět nebude pro naše

zákazníky tento přenos "utkání Liga mistrů" dostupný.

Vypnutí požaduje společnost, která je vlastníkem práv pro vysílání

vybraných zápasů Ligy mistrů, přičemž provozovatel programu STV1 má

vysílací práva jen pro území Slovenské republiky. Vypnutí vysílání

uvedeného pořadu je zajištěno již na úrovni satelitního vysílání Skylink.

Děkujeme za pochopení

Provozovatel sítě TKR

MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

 

OMLUVA našim klientům v bytových domech v Ralsku Ploužnice

Omlouváme se touto cestou našim divákúm v rozvodech TKR Ploužnice, kde

opakovaným neoprávněným zásahem cizí osoby do našeho zařízení došlo ve

dnech 11.3.2017 až 14.3.2017 v domě čp.349 až 353 k opakovaným výpadkům

našeho vysílání. Vandalizmu a nepřípustnému chování některých lidí

neumíme zabránit.

 

Děkujeme za pochopení

Provozovatel sítě TKR

MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

 

INFORMACE k posunutí termínu vypnutí některých analogově vysílaných

programů.

 

Z organizačních důvodů došlo k posunutí termímu vypnutí vybraných

analogově vysílaných kanálu na pozdější termín a to na pondělí 20.3. 2017

Vypínání bylo avízováno již 2.2.2017, ale k vypnutí v ohlášeném termínu

28.2.2017 nedošlo.

Vypnutí v TKR Mimoň se tedy nyní týka programu Viasat Explorer (S34),

Discovery (S33) a JIM JAM (S31). Všechny vypínané programy jsou již víc

než jeden rok souběžně vysílané digitálně v DVB-C.

Vypnutí v TKR Ploužnice se tedy nyní týka programu Viasat Nature (S28),

Nova Sport 1 (S32), Regionální TV (S26) a Nova Action (S20). Všechny

vypínané programy jsou již delší dobu souběžně vysílané digitálně v DVB-T.

 

Vypínání dalších analogových pozic, tak jak bylo již dříve avízováno

(tj. TV kanály s vyšší pozicí než S17), proběhne postupně nejdéle do

30.6.2017.

Důrazně doporučujeme všem klientům, kteří ještě nemají žádný přijimač

pro příjem digitálního vysílání, aby zvážili pořízení nového zařízení

pro příjem digitálních technologií a to podle lokality (TKR Mimoň/TKR

Ploužnice) a podle přijímané programové nabídky.

V případě, že si s výběrem zařízení nevíte rady, pošlete SMS nebo

zavolejte na 724774812 nebo 777744413.

Aktuelní pogramovou nabídku v TKR Mimoň najdete na:

http://mktm.cz/files/Programova_Nabidka_Mimon.pdf

Aktuelní pogramovou nabídku v TKR Ploužnice najdete na:

http://mktm.cz/files/Programova_Nabidka_Plouznice.pdf

 

Děkujeme

provozovatel sítě TKR

MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.


TKR Ploužnice - Tisková zpráva 24.02.2017


Vážení televizní diváci,

účastníci televizního kabelového rozvodu ve městě Ralsko část Ploužnice,

dovolujeme si vás jako účastníky s přijímanou základní (úplnou) programovou nabídkou informovat o změně ceny tohoto programového balíčku. Měníme cenu měsíčního poplatku za připojení ze stávajících 250,- Kč na 298,- Kč s účinností od 1. 5. 2017.

Ke zvýšení jsme přistoupili z důvodu dopadu změny cen některých vstupů při šíření TV programů v rozvodech kabelové televize a to zejména nárůst poplatků za TV programy a zvýšené investiční náklady na technickou infrastrukturu.

Všechny ostatní poplatky zůstávají beze změn, jelikož cena za programový balíček omezené nabídky již byla upravena  od 1. 2. 2017.

 • omezená programová nabídka zůstává v původní výši 109,- Kč včetně DPH
 • základní (úplná) programová nabídka obsahující vysílání analogové, vysílání multiplexů DVB-T, v MPEG2/MPEG4 v rozlišení SD i HD se zvyšuje na částku 298,- Kč včetně DPH
 • rezervační poplatek 8,- Kč i připojovací poplatek 500,- zůstávají v původní výši
 • další služby zůstávají beze změny
 • do konce prvního čtvrtletí 2017 připravujeme jako nový bonus vysílání TV programu SPORT 2.

Případné žádosti o změnu v odebírané programové nabídce na měsíc květen 2017 doporučujeme dohodnout/změnit do 20. 4. 2017 do 15. hodin, aby změny mohly být zařazeny do zpracování SIPO.

V Mimoni 24. 2. 2017               MÍSTNÍ KT MIMOŇ a.s., provozovatel rozvodu TKR


TKR Mimoň - Tisková zpráva 20.02.2017

Výpadek služeb na SPR 579

Výpadek služeb na SPR 579 nastane 21.2.2017 v době od 10:00 do 11:00. Celkový čas výpadku nepřesáhne 5 minut. Jedná se o výměnu technologie.


TKR Mimoň a TKR Ploužnice - Tisková zpráva 02.02.2017

Informace o změnách ve vysílání v sítích TKR Mimoň a Ralsko Ploužnice

V TKR Mimoň:

- 4.2.2017 dojde k vypnutí dalšího analogového vysílání a to TV kanálu C23 s vysílaným programem Disney Channel

- vypínání dalších analogových pozic proběhne  28. února 2017 a předpokládáme vypnutí kanálových pozic S34 (Viasat Explorer), S33

(Discovery) a S31 (JIM JAM). Plánování vypínání dalších kanálů analogového vysílání je na přelom prvního a druhého čtvrtletí.

- 4.2.2017 dojde ke změně názvů některých stanic TV NOVA. Na některých televizorech se může stát, že tyto TV stanice si diváci budou muset přeladit, případně že změna přejmenování názvu pozice předvolby se projeví ve vašem TV až po přeladění. Přejmenování může u některých televizorů způsobit i změnu v pořadí programové pozice, pokud má TV přijimač nastavené řazení programů podle abecedy. Jiné komplikace nepředpokládáme.

Název TELKA se mění na  Nova Gold, stanice TV Smíchov se přejmenuje na NOVA 2 a program TV Fanda se bude jmenovat Nova Action.

Přejmenování stanic se týká vysílání do všech sítí TKR, tedy i Ralska - Ploužnice.

Více informací  najdete na internetu např.: http://www.parabola.cz/zpravicky/27192/nova-2-nova-action-a-nova-gold-jiz-od-4-2-2017/

nebo http://tn.nova.cz/clanek/nova-v-novem-nazvy-stanic-se-zmeni-budou-prehlednejsi.html, nebo http://zpravy.idnes.cz/nova-televize-smichov-telka-fanda-dlo-/domaci.aspx?c=A170102_084032_domaci_och.

- Další změny ve vysílání TKR Mimoň proběhnou v noci ze 13. na 14. 2.

2017, kdy u DVB-C vysílání úplné programové nabídky dojde u MUXů vysílaných v MPEG4 s obsahem programů v rozlišení HD  ke změně modulace z původní hodnoty QAM 128 na vyšší hodnotu QAM 256. Uvedené opatření je z technických důvodu a to pro zvýšení přenosové kapacity sítě.

- ve stejném termínu z důvodů rozšíření některách služeb (HbbTV, programový průvodce a řazení programů) dojde k přesunutí některých programů mezi jednotlivými MUXy nebo jim bude změněn jejich ID.

Programy které vám tedy bude TV hlásit jasko "bez signálu" bude nutné v rozsahu 420 MHz až 640MHz ručně přeladit, případně spustit automatické úplné ladění v režimu digitální kanál připojení Kabel (DVB-C).

Uvedená změna by se neměla dotknout televizorů laděných v DVB-T, tj. omezené programové nabídky.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za možné způsobené potíže.

MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

 

Síť TKR Ploužnice

- 4.2.2017 proběhne již dříve avízované přesunutí analogového vysílání stanice Prima Family z pozice E8 na E6.

- 4.2.2017 dále dojde k uvolnění kanálových pozic K30 a K31 (program Eurosport2 a Discovery) a budou přesunuty na kanály S31 (Eurosport2) a S17 (Discovery).

Na uvolněných pozicích K30 a K31 bude nově postupně zahájeno digitální HD vysílání  programů TV NOVA.

- Stejně tak jako v Mimoni 4.2.2017 dojde ke změně názvů některých stanic TV NOVA. Na některých televizorech se může stát, že tyto stanice si budete muset přeladit, případně se změna přejmenování názvu pozice předvolby projeví ve vašem TV až po přeladění. Přejmenování může u některých televizorů způsobit i změnu programové pozice, pokud má TV přijimač nastavené řazení programů podle abecedy. Jiné komplikace nepředpokládáme.

Název TELKA se mění na  Nova Gold, stanice TV Smíchov se přejmenuje na NOVA 2 a program TV Fanda se bude jmenovat Nova Action.

Přejmenování stanic se týká vysílání do všech sítí TKR, tedy i Mimoně.

Více informací na jdete na internetu např.: http://www.parabola.cz/zpravicky/27192/nova-2-nova-action-a-nova-gold-jiz-od-4-2-2017/, nebo http://tn.nova.cz/clanek/nova-v-novem-nazvy-stanic-se-zmeni-budou-prehlednejsi.html, nebo http://zpravy.idnes.cz/nova-televize-smichov-telka-fanda-dlo-/domaci.aspx?c=A170102_084032_domaci_och.

- dále ve dnech 13. a 14. 2. 2017 proběhne vypnutí některých programů analogově vysílaných, které jsou šířeny již delší dobu duplicitně  a jsou dostupné digitálně v DVB-T.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné způsobené potíže.

MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.


TKR Mimoň - Tisková zpráva 05.12.2016

Vážení televizní diváci,

v rozvodech TKR Mimoň i TKR Ralsko Ploužnice dojde 1.1.2017 k vypnutí některých TV programů vysílaných v rozlišení SD a to jak v DVB-T/C MUXech tak i v analogovém vysílání PAL/BG. Avízované vypnutí SD vysílání je z důvodu ukončení vysílání zdrojového satelitního signálu na Skylik, ASTRA 3a.

Další vysvětlení na: http://www.skylink.cz/novinky/40cs-konec-satelitniho-vysilani-programu-ve-standardnim-rozliseni-sd


TKR Mimoň - Tisková zpráva 05.12.2016

Televize Mňam TV skončila vysílání v pozemním MUXu a v současné době není pro naši síť dostupná.

Více informací na:

http://www.parabola.cz/zpravicky/26894/mnam-tv-a-mnau-tv-konci-v-dvb-t/

nebo

http://www.mediar.cz/mnam-a-mnau-zmenily-majitele-a-odejdou-z-dvb-t/


MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s. informuje - TZ 29.11.2016

Vážení televizní diváci,

účastníci připojení do televizního kabelového rozvodu (TKR) v lokalitě město Ralsko, část Ploužnice.

Dovolujeme si vás informovat o změně ceny pravidelných měsíčních poplatků za omezenou programovou nabídku připojení do rozvodů TKR Ploužnice a to s účinností od 1. února 2017.

Jedním z hlavních důvodů je skutečnost, že na českém telekomunikačním trhu došlo v posledním období k zásadním změnám v poskytování televizních služeb.

Například společnosti CET 21 (provozovatel televizního vysílání programů Nova, Nova Cinema, Telka, Smíchov, Fanda) a společnost FTV Prima, která vysílá programy (Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima ZOOM a Prima MAX) začaly od října roku 2015 důsledně požadovat od distributorů kabelového vysílání v kabelových sítích platby za převzaté vysílání jejich programů. Zvýšení nákladů na vysílání těchto programů jsme v lokalitě Ploužnice co nejdéle kompenzovali, ale nyní jsme museli přistoupit k promítnutí těchto plateb do měsíčních poplatků omezené programové nabídky takto:

 • měsíční poplatek za omezenou programovou nabídku v lokalitě Ralsko část Ploužnice obsahující vysílání analogové a vysílání multiplexů DVB-T (se šířkou kanálů 7MHz) se z původní výše 100,- Kč mění na novou cenu 109,-Kč včetně DPH
 • měsíční poplatek za základní (úplnou) programovou nabídku obsahující vysílání analogové a vysílání multiplexů DVB-T v MPEG-2 i MPEG-4 v rozlišení SD i HD  prozatím zůstává v původní výši 250,-Kč včetně DPH. K úpravě ceny tohoto poplatku jsme prozatím nepřistoupili.
 • rezervační poplatek 8,- Kč i připojovací poplatek 500,- Kč zůstávají taktéž beze změn v původní výši

Případné žádosti o změnu v odebírané programové nabídce na měsíc únor 2017 je nutno oznámit do 20. 1. 2017.

Děkujeme za pochopení.

Provozovatel rozvodu TKR Ploužnice

MÍSTNÍ KT MIMOŇ a.s.


TKR Mimoň - Tisková zpráva 26.9.2016

Vážení televizní diváci, dovolujeme si touto cestou oznámit několik nejbližších technických i organizačně provozních změn v TKR MIMOŇ:

                - z důvodu přípravy na další rozšíření služeb a pro vytvoření větší přenosové kapacity připravovaných nových programů vysílaných v MPEG4

(SD/HD) oznamujeme, že 30.9.2016 dojde v TKR Mimoň k vypnutí ANALOGOVÉHO TV vysílání programů Markíza a Viasat NATURE,

                - ze stejného důvodu připravujeme další vypínání analogového vysílání a to s postupným omezením počtu vysílaných analogových TV kanálů do konce roku 2016 na maximálně 20. Cílové omezení analogů v příštím roce tj.2017 pak bude max 14 TV kanálů v analogovém vysílání.

Všem klientům s televizorem bez digitálního tuneru důrazně doporučujeme zvážit nákup nového televizoru, případně set top boxu, který umí minimálně MPEG2/MPEG4 SD/HD s laděním v pásmu VHF (E5 až E12) se šířkou přijímaného kanálu 7MHz. Levné set top boxy bez MPEG4 s tunerem pouze pro pásmo UHF (C21 až C61/8MHz) nejsou vhodné pro příjem v rozvodech TKR Mimoň i Ploužnice.

                - další změny ve vysílání připravujeme pak  na noc z úterý 18.10.  na středu 19.10.2016, kdy dojde k přehrání/změně SW na vysílacím odbavovacím zařízení a tím se  rozšíří kapacita našeho vysílání. Změna SW přinese pro vás možnost rozšíření příjmu o další programy, ale většinu televizorů, které nemají automatickou aktualizaci programů si budou muset naši zákazníci znovu naladit.

                - výše uvedené úpravy se týkají pouze rozvodů TKR MIMOŇ a další kroky budou průběžně oznámeny.

                - nově mohou diváci  s úplnou nabídkou sledovat program JOJ Family, který nahradil vysílání Slovenské TV JOJ.  Důvody postupného vypínaní některých slovenských programů jsou vysvětlovány v diskusích a upozorněních na internetu. Jaký bude vývoj  ve vysílání ostaních slovenských programu to si nedovolíme odhadnout. Pro Česko je zatím postupně nahrazováno vysílání programu Markíza TV programem Markíza International, který v síti TKR Mimoň jiz naladíte také.

Děkujeme za pochopení uvedených změn a omlouváme se za případné způsobené potíže.

Za MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

Lubomír Pryl, člen představenstva


TKR Ploužnice - Tisková zpráva 26.9.2016

Vážení televizní diváci, dovolujeme si touto cestou oznámit několik nejbližších technický i organizačně provozních změn v TKR Ralsko část Ploužnice:

                - z důvodu rozšíření počtu vysílaných DVB-T MUXů v omezené nabídce

dojde 1.10.2016 k přesunutí analogového vysílání programu Prima Family z kanálové pozice E8/BG (196,25 MHz) na kanálovou pozici E6/BG (182,25 MHz)

                - ze stejného důvodu připravujeme další vypínání/přesunutí analogového vysílání s postupným omezením počtu vysílaných analogových TV kanálů a omezením duplicit programů vysílaných v DVB-T a analogu. Do konce roku 2016 připravujeme ještě přesunutí analogového vysílání programu ČT2 a Prima COOL, aby pro digitální vysílání byly uvolněny/vyhrazeny kanály v rozsahu E6 až E12.

Všem klientům s televizorem bez digitálního tuneru důrazně doporučujeme zvážit nákup nového televizoru, případně set top boxu, který umí

minimálně MPEG2/MPEG4 SD/HD s laděním v pásmu VHF (E5 až E12) se šířkou přijímaného kanálu 7MHz. Levné set top boxy bez MPEG4 s tunerem pouze pro pásmo UHF (C21 až C61/8MHz) nejsou vhodné pro příjem v rozvodech TKR Mimoň i Ploužnice.

Děkujeme za pochopení uvedených změn a omlouváme se za případné způsobené potíže.

Za MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

Lubomír Pryl, člen představenstva


15.08.2016

Skylink

Vážení televidní diváci,

v souvislosti se změnou příjmu primérního signálu Skylink na několika programech došlo ke změně jejich identifikace (AID, VID) a proto se na některých televizorech může tato změna projevit ztrátou zvuku nebo i celkovou ztrátou naladěného programu. Uvedené opravíte přeladěním pouze té služby, která nemá zvuk nebo není k dispozici.

Ve většině případů stačí přeladit v ručním režimu pouze jediný MUX a to na stejné frekvenci 530MHz/128QAM/6900KSs (ID služby 0312, TSID 0c94, ONID 0003).

Děkujeme za pochopení.


Vysílání HbbTV

Vysílání HbbTV, aneb jak je důležité vědět na co je červené tlačítko(A) na ovladači k TV


07.07.2016

Universal Channel TV

Vážení televizní diváci,

pro Českou republiku bylo ukončeno vysílání programu Universal Channel TV. Více informací najdete na internetu. Jaká bude za tento program náhrada to prozatím nevíme.

Děkujeme za pochopení

http://www.universalchanneltv.cz/

Další články:

http://www.parabola.cz/zpravicky/26332/universal-channel-opustil-cr-a-sr-v-madarsku-zustal/

http://www.pcdays.cz/2016/06/universal-channel-konci-nahradou-ma-byt-e/

Příjemné a nerušené sledování dalších TV programů vám za MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s. přeje Lubomír Pryl

 


14.06.2016

Važení televizní diváci, dovolujeme si vás informovat o plánované výměně distribučního zesilovače v páteřní části trasy TKR.

Výměna proběhne 16.6.2016 v dopoledních hodinách.
V části města sídliště (U Nemocnice a ulice Smetanova, případně střed města, sídliště Letná a lokalita Zahradní a jejich okolí) nebude dostupný televizní signál a ani služba připojení k internetu.
Plánovaná odstávka bude  trvat cca 2 hodiny.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za způsobené komplikace.

MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.


 

30.05.2016

 • Vážení televizní diváci v rozvodech TKR Ploužnice, dovolujeme si vás touto cestou informovat, že je nově zprovozněn na televizním analogovém kanále S33/BG/399,25MHz (původní kanálová pozice

CNN) nová televizní stanice a to  televizní program Food Network CZ (TV program o vaření).

Program je součástí základní (úplné) programové nabidky a je soustavně vysílán od 1.6.2016

Dále se omlouváme za opakované výpadky programu Prima LOVE šířené v analogu , které byly zaviněny závadou na přijimači tohoto programu.

Digitální odbavení tohoto programu probíhalo bez závad.

Děkujeme za pochopení

Za MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

Lubomír Pryl

 • Vážení televizní diváci v rozvodech TKR Mimoň, dovolujeme si vás touto cestou informovat, že je nově zprovozněn TV MUX obdahující zkušební vysílání sportovního HD programu NOVA Sport2 HD.

Zkušební vysílání tohoto programu naladíte na:

C34/578MHz/128QAM/6900Ss

Program je vysílán v základní (úplné) programové nabidce od 26.5.2016 Definitivní umístění na kanálovou pozici, případné přiřazení do jiného MUXu bude stanoveno po zkušebním ověření provozu.

Mnoho zážitků při "Promo" sledování tohoto nového sportovního programu přeje všem divákům MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

 • Upozorňujeme diváky v obou klokalitách TKR Mimoň i Ploužnice, že bylo

obnoveno vysílání programu RETO Music TV a to v TKR  Mimoň v MUXu DVB-T

i DVB-C a v TKR Ploužnice pouze v analogu na původní pozici

S11/BG/231,25MHz/7MHz. V TKR Ploužnice nám technologie neumožňuje

provedení REMUX do pozemního DVB-T, kde byl v původně taktéž vysílán.

Dále dle informace distibutora satelitního vysíláním SKYLINK předběžně

upozorňujeme na možné výpadky vysílání některých programů TV PRIMA, z

důvodů přeladění na nové traspordéry. Přeladění našich zařízení proběhne

průběžně, tak jak nám to umožní technologie i programová nabídka.

Zdrojová informace je oznámení FTV Prima:

Změny budou v distribuci programů:

Prima MAX HD, Prima ZOOM HD, Prima Love (MPEG-4/SD)

ve dnech: 17. 5. 2016, 31. 5. 2016, 21. 6. 2016, 30. 6. 2016, 12. 7. 2016

Děkujeme za trpělivost i pochopení

MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.


16. 05. 2016

Vážení televizní diváci v rozvodech TKR Mimoň i Ralsko Ploužnice, dovolujeme si vás touto cestou informovat, že hudební stanice Retro Music TV ukončila o půlnoci na 11.5.2016 distribuci programu v multiregionální digitální pozemní platformě RS7 (Regionální síť 7).

Tento Multiplex byl v obou lokalitách jako zdrojové vysílání této TV.

Program Retro Music TV zmizel z multiplexu bez jakéhokoliv oznámení.

Pro obnovení tohoto vysílání musí naše společnost v obou lokalitách provést změny technologie i úpravu nastavení celého systému. Na zmíněných technických úpravách naše společnost pracuje a vysílání programu se budeme snažit obnovit co nejdříve.

Zdrojová informace z www.parabola.cz je připojena k našemu upozornění.

Všem divákům Retro Music TV se omlouváme za vzniklé potíže, které nebyly zaviněny naší společností.

 

Děkujeme za pochopení

Za provozovatele MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.

Lubomír Pryl

 

Zdroj: http://www.parabola.cz/zpravicky/26067/retro-music-tv-ukoncila-distribuci-v-rs7/

 


04. 05. 2016

DISCOVERY

Vážení televizní diváci v rozvodech TKR Ralsko - část Ploužnice, dovolujeme si vás upozornit na nově vysílaný TV program "Discovery".

Program jako promo vysílání naladíte od 1.5.2016 na kanálové pozici
C31 (551,25MHz) v režimu analogového vysílání PAL/BG.
Program je běžně dostupný divákům se základní(úplnou) programovou nabídkou.


08. 04. 2016

Vážení televizní diváci,
dovolujeme si vás touto cestou informovat o některách změnách.

TKR Ralsko Ploužnice:

Na přelomu březen/duben 2016 došlo k významnému zhoršení kvality vstupního signálu MUX3 z (786MHz) a proto jsme museli přeladit vstupní tuner naši HS na vysilač Ústí n. Labem (746MHz). Tímto přeladěním vstupního MUXu  je nutné na některých televizorech, které nemají automatickou aktualizaci naladěných programů provést ručné přeladění vypadlých (chybějících) programů. Ke změně parametrů vysílaní DVB-T na naši síti TKR nedošlo!
Dále v rozvodech TKR Ploužnice přibyl jeden nový DVB-T MUX (C23/493MHz) obsahující zkušební vysílání TV programů "rtm plus" a "MŇAU TV".

TKR Mimoň:

1.4.2016 došlo k avízovanému vypnutí šíření analogového kanálu s programem TA3 a k přemístění kanálové pozice analogového vysílání
Eurosport1 na pozici kanálu původního vysílání vypnutého programu Paprika.
K avízovanému vypnutí analogového vysílání programu NOVA CINEMA prozatím nedošlo, protože byl posunut termín vypnutí zdrojového satelitního SD vysílání na den 24.4.2016.
Dále došlo k přesunutí zkušebního vysílání NOVA SPORT1 HD do nového samostatného MUXu vysílaného V DVB-C/MPEG4 na kanálové pozici C29/538MHz/256QAM/6900Ss.

Děkujieme za pochopení a omlouváme se za případné způsobené potíže.


MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.


18.03.2016

Realizované i plánované úpravy vysílacího spektra

Vážení televizní diváci,
dovolujeme si vás informovat o některých změnách v parametrech vysílaných televizních kanálů v rozvodech TKR Mimoň, které mají dopad na možnosti a způsob příjmu některých programů.
  Většina změn je vyvolána třemi hlavními důvody:
1) změna dostupnosti přijímaných programů a změna technických parametrů vysílání z důvodů zvyšování počtu programů vysílaných v HD rozlišení a v
MPEG4 s možností šíření i dalších služeb,
2) ukončení satelitního vysílání některých programů v rozlišení SD a
MPEG2 a provozní omezení vyvolaná novými technickými požadavky,
3) příprava na změny v podmínkách šíření televize (zúžení televizního pásma s uvolněním frekvencí pro datové služby).

Všechny tři uvedené důvody jsou příčinou těchto změn v našich rozvodech:

Dne 1. 3. 2016 došlo k vypnutí slovenského TV programu DOMA, který již není šířen ve verzi SD a verze HD na platformě Skylinku není prozatím určena pro šíření v České republice.

Dne 16. 3. 2016 bylo zprovozněno PROMO vysílání programu NOVA SPORT1 HD, dalšího z programů HD vysílání skupiny TV NOVA, a to ve stávajícím DVB-C MUXu "BMIMON (ID 0001)" s parametry vysílání 546MHz, 256QAM, 6900KS/s.
Dne 17. 3. 2016 bylo z důvodů poruchy přerušeno vysílání příhraničního pozemního polského MUXu konvertovaného do DVB-C. Vysílání tohoto polského MUXu bude obnoveno po zajištění opravy vadného modulu remultiplexeru.

Dne 31. 3. 2016 dojde k vypnutí TV programu NOVA CINEMA, vysílaného v SD verzi na platformě Skylinku, kterou převádíme v rozvodech TKR do analogového vysílání v PAL/BG. Tento program je již více jak tři roky vysílán souběžně v digitálních MUXech v DVB-T (Anténa) i DVB-C (Kabel), a proto nebude jeho vysílání v analogové verzi na kanále S15 (259MHz) dále provozováno.
Ke stejnému dni bude z důvodu uvolnění kanálových pozic ukončeno analogové vysílání programu TA3 na kanálové pozici S19, TV programu Paprika na kanále S29 a dále pak analogové vysílání TV programu EUROSPORT bude přesunuto z kanálové pozice C21 na uvolněný kanál S29.
K dalším změnám, respektive vypnutím dalších analogových kanálů dojde pravděpodobně v průběhu druhé poloviny letošního roku, a to v rozsahu dalších sedmi až deseti analogových kanálů. Cílem změn bude ponechání analogového vysílání jen jako součást omezené programové nabídky, a to pro diváky, kteří nemohou využívat televizor s digitálním tunerem.

Věříme, že připravené i realizované změny povedou k vyšší kvalitě vysílání šířených programů a předem se omlouváme za případné vzniklé potíže s přeladěním televizních přístrojů.

Děkujeme za pochopení a přejeme všem divákům mnoho příjemných zážitků při sledování našich programů.

Za MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s.
Lubomír Pryl,
předseda představenstva


Programové typy Discovery - duben


26.02.2016

Vážení televizní diváci,

účastníci připojení do televizního kabelového rozvodu v lokalitě Mimoň, dovolujeme si vás informovat o změně, zvýšení ceny měsíčních účastnických poplatků za připojení do rozvodů TKR s účinností od 1. května 2016.

Jedním z hlavních důvodů je skutečnost, že na českém telekomunikačním trhu dochází k zásadním změnám v poskytování televizních služeb.

Společnosti CET 21 (provozovatel televizního vysílání programů Nova, Nova Cinema, Telka, Smíchov, Fanda) a společnost FTV Prima, která vysílá programy (Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima ZOOM a Prima MAX) začaly od října roku 2015 důsledně požadovat od distributorů kabelového vysílání v kabelových sítích platby za převzaté vysílání jejich programů.

Promítnutí těchto plateb do měsíčních poplatků je zahrnuto v nové ceně
          takto:

-         měsíční poplatek za omezenou programovou nabídku obsahující vysílání analogové a vysílání multiplexů DVB-T se z původní výše 100,- Kč mění na novou cenu 109,-Kč včetně DPH

-         měsíční poplatek za základní (úplnou) programovou nabídku obsahující vysílání analogové, vysílání multiplexů DVB-T i vysílání  DVB-C v MPEG-2 a MPEG-4 v rozlišení SD i HD se z původní výše 268,- Kč mění na novou cenu 298,-Kč včetně DPH

-         základní programová nabídka nezahrnující platby za omezenou nabídku (hradí ji majitel bytového fondu ve službách) se zvyšuje na 189,- Kč včetně DPH.

rezervační poplatek 8,- Kč i připojovací poplatek 500,- Kč zůstávají beze změn v původní výši

Případné žádosti o změnu v odebírané programové nabídce na měsíc květen 2016 je nutno oznámit do 20. 4. 2016.

Děkujeme za pochopení.

 

Provozovatel rozvodu TKR          

MÍSTNÍ KT MIMOŇ a.s.


01.02.2016

MÍSTNÍ KT MIMOŇ a.s. oznamuje všem divákům se základní/úplnou programovou nabídkou, že od 1.2.2016 bylo obnoveno vysílání TV programu regionalnitelevize.cz a to v DVB-C na C28/530MHz/128QAM/6900Sr.
Děkujeme, že sledujete naše programy. Vaše MÍSTNÍ KT MIMOŇ a.s.


18.1.2016

Informace MKT: z důvodů zvýšení datového toku na multiplexu DVB-T na kanálové pozici E11 (219,5MHz) byl přesunut program  ČT: D/Art do multiplexu na kanálovou pozici E7 (191,5 HHZ). Identifikace programu byla změněna tak, aby se na původně vysílané upoutávce připravovaného programu MŇAU automaticky zobrazoval program ČT: D/Art, Děkujeme za pochopení

Lubomír Pryl


 

Výstava Emmy Srncové

Výstava Emmy Srncové

Poetický svět Emmy Srncové osloví snad každého. Kdo by nechtěl na chvíli odložit starosti
Betlémské hvězdičky

Betlémské hvězdičky

Nejen nad Betlémem svítily hvězdy, také v Městském muzeu v Mimoni se v čase adventu rozzářily Betlémské hvězdičky na stejnojmenném koncertě v podobě koled a písní různých národů v podání........
Zastupitelstvo města Mimoň 2016-10

Zastupitelstvo města Mimoň 2016-10

Záznam z 10. zasedání Zastupitelstva města Mimoň