MÍSTNÍ KT MIMOŇ a.s. informuje: Slovenské programy v Česku končí

Z důvodu výpadku vysílání TV stanice Dajto a některých slovenských programů je nyní velmi aktuální dotaz „Proč nejsou slovenské televizní stanice Markíza, Doma, Dajto a TV JOJ dostupné?“ Odpověď: Slovenské televizní stanice Markíza, Doma, Dajto a TV JOJ mají vysílací práva jen pro Slovensko a nemohou být součástí české programové nabídky. Proto i zamezení příjmu těchto stanic na českých dekódovacích kartách je důsledkem rozhodnutí jejich vysílatelů a týká se všech poskytovatelů televizních služeb.

 

Vysílání HbbTV

Některé články a texty zveřejňované na internetu mylně uvádějí, že Hybridní televize (HbbTV) nejde šířit v rozvodech kabelové televize. Toto obecné tvrzení je mylné a zavádějící, protože v naši síti TKR Mimoň i Ploužnice je podpora HbbTV normálně vysílána a plně funkční. Nejprve alespoň zjednodušené vysvětlení o co vlastně jde:
INFORMACE MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s. - KOMERČNÍ SDĚLENÍ 2012-01

INFORMACE MÍSTNÍ KT MIMOŇ, a.s. - KOMERČNÍ SDĚLENÍ 2012-01

...jelikož se občas objevují stížnosti na zhoršený příjem některých programů (Prima, NOVA a někdy i další) kostičkuje nebo se zastavuje obraz, dovoluji si nabídnout vysvětlen .....