Překoná PROPESKO Brnišťský půlmaratón počtvrté za sebou rekord v počtu účastníků?

Běžecké závody „PROPESKO - Brnišťský půlmaraton“ se letos uskuteční v sobotu 29.4.2017 od 10.00.

Jedná se již o 4. ročník sportovně společenské akce pro celou rodinu. V minulých ročnících se podařilo závodníky i veřejnost zaujmout a loni se Brnišťský půlmaraton stal se 492 běžci největším závodem Českolipské okresní běžecké ligy.

Na programu je celá řada běhů všech kategorií včetně veřejného běhu na 3 km. Pro velký zájem v loňském roce jsme letos rozšířili kategorie pro nejmenší závodníky a kategorie štafet 4 x 5275 m.

Pro děti je k dispozici dětský koutek, soutěžní aktivity a tvořivé dílny, v obci bude běžcům bubnovat skupina „Hluchá parta“. Kdo se letos zúčastní veřejného běhu v masce, bude mít startovné zdarma.

Trasa je certifikovaná podle pravidel IAAF a stejná jako v roce minulém. Samozřejmostí

je již čipová časomíra u hlavních tratí a elektronická registrace.Start a cíl je v přírodním areálu Lesní zátiší na okraji Brniště a trasa hlavních závodů vede po brnišťské Stezce hastrmanů, po obecních, polních a lesních cestách v okolí obce.

Rekord trati drží za ženy Kateřina Kárníková, s časem 1:39:42. Za muže je dosavadním rekordmanem Robert Heczko s výsledkem 1:17:50. Oba dosavadní rekordy byly stanoveny v roce 2016.

Organizátory akce jsou Podralský nadační fond ZOD, ZOD Brniště a.s., obec Brniště a sportovní oddíl Atletika Jablonné v Podještědí. Cílem je učinit tento závod tradičním podnikem, který svým významem přesáhne hranice okresu Česká Lípa.

Velice děkujeme všem sponzorům a dobrovolníkům, kteří nám budou s organizací pomáhat.

Generální sponzor:     Partner in Pet Food CZ s.r.o. – výrobce granulí PROPESKO

Hlavní sponzoři:         MONETA Money bank, a.s.

                                PROMINENT.CZ s.r.o.

                                Mlékárna PRAGOLAKTOS, a.s.

Sponzoři:      Václav Bartoš – Elektro, SAMIR kysané zelí s.r.o., ČSOB, a.s., Top servis pojištění, s.r.o., Akcenta CZ a.s., ARMEX Oil, s.r.o., Komerční banka, a.s., ELEVEN, Sklárna AJETO Lindava, ZOD Brniště a.s.

Další informace:

Tomáš Vilím, Podralský nadační fond ZOD, Tel.: 731 493 339 vilim@hotmail.cz

www.brnistskypulmaraton.cz, fotodokumentace z roku 2016 http://ekocentrumbrniste.rajce.idnes.cz/Propesko_Brnistsky_pulmaraton_2016/

Pozvánka: Povídání pod věží 2

Povídání pod věží o historii Mimoně, Ralska a okolí

Pozvánka na II. HOBBY VOZATAJSKÉ ZÁVODY V MIMONI

Jezdecká stáj MAESTOSO Luna a Hřebčín Mimoň Vás zvou na