Televize MiTEL TV
RSS
cz

Překlad (translations)

Bleskové ohlednutí za Ralsko Runem 19.9.,který startoval z Mimoně na Českolipsku

Ralskou desítku 2021 vyhrál Cyril Steyer, který zároveň vytvořil nový traťový rekord 48min:58sekund

Již tradiční velké desítky se zúčastnilo kolem 50 běžců/běžkyň a nový závod Julinka patřil především ženám. Zcela novou 5-ti kilometrovou trať  dokončilo 20 běžkyň/běžců a byl vytvořen první časový rekord pro tuto trať Veronikou Lejtkepovou z Biatlonu Liberec 25min:55sekund, který se rovněž nebude v budoucnu lehce překonávat.

Letošnímu ročníku dominovaly především dětské závody, jejichž účastnické pole se především za poslední dva roky významně rozrůstá. Největší účast byla ze ZŠ P.Ralskem. Letos běželo přes 60 dětí. Novinkou bylo více tratí v nově vyasfaltované Vranovské áleji od 100metrů (která byla určená 5-ti letým) až po dorostenecké 2km. Dětských věkových kategorií přibylo a poprvé i děti byly oceňovány medailemi a dostaly se na stupínky vítězů.